Salsa - začátečníci

Salsa - začátečníci - Jaro 2023 Michal Němeček Cena za jednotlivce: 1 990 KčCena za pár: 2 990 Kč

Salsa je jedinečnou kombinací na jedné straně doslova živočišné, zároveň však vysoce kultivované formy tance.
A to na nádhernou hudbu. No a hlavně, salsa je zábava!

Jeden z nejdynamičtějších hudebních stylů. Tanec, kde jde především o vášeň a svádění. Někteří tanečníci ji dokonce přirovnávají k milostné předehře. Partner poskytuje partnerce nejen pocit bezpečí na parketě, ale také velkou dávku vášně, smyslnosti a dobrodružství. Na oplátku partnerka svádí partnera svými křivkami a sexy pohybem těla. Oba by měli tancovat vždy především jeden pro druhého. To ale neznamená, že na lekce Salsy se mohou přihlásit jen zkušení svůdníci a svůdnice. Na začátku výuky se studem bojují téměř všichni. Salsa ale nové tanečníky postupně mění - pro tanec se jinak oblékají a jinak se také chovají ke svým partnerům. Salsa - to není jen znalost kroků - to je i součást životního stylu. 

Svůj původ má na Kubě a Portoriku. Z původního stylu se postupně vyvinuly další odnože. Kolumbijský, Newyorský, Portorikánský a L.A. styl. Ten se od toho původního, kterým žijí ulice na Kubě a na Portoriku, liší. Netančí se po kruhu, ale dopředu, v jedné linii. V L.A. stylu jsou zároveň přítomny prvky moderních tanečních stylů: hip-hopu, jazzu, break dance atd. Jak říkají tanečníci tohoto stylu: "nikdy se vám nestane, že by vám došly kroky". Salsa je skutečnou směsicí nejrůznějších stylů - pikantní omáčka, jakou má salsa bezesporu být.

I když je Salsa je hlavně párový tanec, naše studio nabízí kursy pro jednotlivce, kde se naučíte dynamické taneční i krokové variace, kterými pak tanec v páru ozvláštníte. Naučíte se nejen krokům, ale i držení těla a způsobu, jak svým pohybem komunikovat s partnerem. Proto jsou tyto kursy vhodné jak pro ty, kteří chtějí oživit svoji párovou salsu, tak pro ty, kteří se chtějí na tanec v páru teprve připravit.

Při tanci si rozhýbete svaly celého těla. Dříve byl pro nás podobný pohyb přirozený, ale dnes - po celodenním sezení u počítače je třeba se nejdříve uvolnit - hlavně zádové svalstvo a nohy. Takže i u salsy se začíná krátkou rozcvičkou, sestávající z protažení všech částí těla zvlášť, protože v salse se používají různé izolované pohyby, které je nutné zkoordinovat. Pak následuje krátká salsa-rozcvička a poté se již vyučují jednotlivé kroky a variace. Důležitá je koncentrace na vnitřní dynamiku pohybů a prožíváni hudby (tzv. tumbao) tak, aby naučené kroky přešly tanečníkům do krve a používali je naprosto podvědomě a přirozeně. Pak si mohou salsu přizpůsobit svému naturelu a temperamentu.

Salsa je smyslný tanec a tomu by mělo odpovídat i oblečení, ve kterém tanečnice svého partnera "svádějí". Někdy stačí citlivě a s fantazií vybrané "trendy" oblečení, jindy je nutné poohlédnout se ve specializovaných tanečních obchodech. Podstatné je, abyste se v oblečení cítili dobře. 

Na výukové hodiny pochopitelně nevyrazíte v lodičkách na vysokém podpatku a v sexy šatičkách. Doporučené je sportovní oblečení, v němž se cítíte dobře - je dobré, zvolit takové, které vykreslí vaši postavu (tílko, legíny, tričko a krátké kalhoty nebo sukně). Bude se vám tak snadněji pracovat s vlastním tělem. Nácvik kroků vám nejlépe půjde v tanečních botách, tzv. jazzovkách, s měkkou podrážkou, nebo lodičkách na nižším podpatku. Pro začátek postačí i ponožky.

Doporučené vybavení: společenská obuv s nižším širším podpatkem nebo sportovní sálová obuv.

Kurz je v rozsahu 10 x 60minut

 

Kurz probíhá od 01. 03. 2023 do 03. 05. 2023
Seznam dostupných termínů kurzu:

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/web/virtuals/135402/virtual/www/renders/KurzyRenderModel.php on line 333

Hold on please…

It will only take a second.